SPONSORS











SPONSORS














Africa - Orange CAF Champions League
20:00 FT Mamelodi Sundowns 2-1 Wydad Casablanca (1-1)
20:00 FT Sportif Constantinois 3-0 TP Mazembe (0-0)
17:00 FT AS Vita Club 5-0 Simba (3-0)
17:00 FT ASEC Mimosas 1-0 Lobi Stars (1-0)
Africa - Orange CAF Confederation Cup
20:00 FT Hassania Agadir 4-0 Jimma Aba Jifar (1-0)
19:00 FT Kaizer Chiefs 1-2 ZESCO United (0-1)
19:00 FT Renaissance Berkane 5-1 ASC Jaraaf (3-0)
18:00 FT Zamalek Sporting 3-1 Ittihad Tanger (1-0)
17:45 NA Hussein Dey - Ahly Benghazi
17:00 FT Salitas FC 3-1 Nasr Benghazi (2-0)
16:00 FT Atletico Petroleos Luanda 2-1 Stade Malien Bamako (1-0)
14:30 FT Mukura Victory Sports 1-0 Hilal Omdurman (1-0)
Algeria - Ligue Professionnelle 1
16:00 FT USM Bel Abbes 0-2 JS Kabylie (0-1)
15:00 FT AS Ain M'lila 0-0 Olympique Medea (0-0)
Algeria - Ligue Professionnelle 2
17:45 FT WA Tlemcen 3-0 MC Saida (2-0)
15:00 FT A Bou Saada 2-0 US Biskra (1-0)
15:00 FT Racing Relizane 1-0 JSM Skikda (1-0)
15:00 FT RC Kouba 3-1 ASO Chlef (2-1)
Argentina - Primera Division
00:00 FT River Plate 0-1 Defensa Justicia (0-1)
Argentina - Torneos de Verano
02:15 FT Atletico Independiente 2-0 Gimnasia La Plata (1-0)
02:00 71' Racing Avellaneda 1-0 Rosario Central (1-0)
Australia - Hyundai A
09:45 FT Melbourne City 0-0 Perth Glory (0-0)
07:30 FT Sydney FC 1-0 Newcastle Jets (1-0)
07:00 Melbourne Victory - Wellington Phoenix
Bangladesh - Premier League
11:00 FT Chittagong Abahani Limited 1-0 Muktijoddha SKC (0-0)
10:00 FT Saif Sporting 2-1 Rahmatganj MFS (1-0)
Belgium - Belgacom League
20:30 FT KFCO Wilrijk 1-1 KVC Westerlo (1-1)
17:00 FT AFC Tubize 0-0 Lommel United (0-0)
Belgium - Jupiler Pro League
20:30 FT Zulte Waregem 1-2 Royal Antwerp (0-1)
20:00 FT AS Eupen 4-1 Sporting Lokeren (2-0)
20:00 FT Waasland Beveren 1-1 Cercle Brugge (0-0)
18:00 FT Standard Liege 2-1 KV Kortrijk (0-1)
Bolivia - Liga Profesional
22:15 FT Real Potosi 3-1 Guabira Montero (1-1)
20:00 FT Sport Boys 1-1 Club Always Ready (1-0)
00:30 FT The Strongest La Paz 2-1 Aurora Cochabamba (1-0)
Costa Rica - Campeonato JPS
02:30 54' LD Alajuelense 0-0 San Carlos (0-0)
Cyprus - First Division
18:00 FT Ermis Aradippou 0-3 Apollon Limassol (0-2)
16:00 FT Omonia Nicosia 3-1 Nea Salamis Famagusta (0-0)
Czech Republic - Tipsport liga
11:00 FT Zbrojovka Brno 2-0 FC MAS Taborsko (1-0)
Egypt - Premier League
17:00 FT Pyramids Cairo 3-1 Tala'ea Gaish (1-1)
14:00 FT El Mokawloon SC 2-2 Nogoom El Mostakbal (1-1)
El Salvador - Primera Division
22:00 FT Deportivo Pasaquina 2-1 Sonsonate FC (0-0)
22:00 FT Jocoro FC 1-2 CD Audaz (0-1)
02:00 82' Luis Angel Firpo 0-1 Aguila (0-1)
02:00 82' Isidro Metapan 3-1 Santa Tecla (1-1)
01:30 FT CD Chalatenango 1-0 Deportivo FAS (0-0)
England - Isthmian League
16:00 FT AFC Hornchurch 2-0 Burgess Hill (2-0)
16:00 FT Bishop's Stortford 3-4 Tonbridge Angels (2-1)
16:00 FT Bognor Regis 2-2 Potters Bar Town (1-0)
16:00 FT Brightlingsea Regent 2-0 Folkestone (2-0)
16:00 FT Carshalton Athletic 1-2 Merstham (1-2)
16:00 FT Dorking Wanderers 5-3 Harlow (1-1)
16:00 FT Enfield Town 0-2 Corinthian Casuals
16:00 FT Haringey Borough 1-0 Margate FC
16:00 FT Kingstonian FC 1-3 Whitehawk FC (1-3)
16:00 FT Leatherhead FC 2-1 Worthing (0-1)
16:00 FT Lewes FC 4-2 Wingate & Finchley (0-1)
England - Northern Premier League
16:00 postp Buxton FC - Nantwich Town
16:00 FT Grantham Town 0-5 Stafford Rangers (0-3)
16:00 FT Hednesford Town 3-1 Basford United (1-1)
16:00 FT Hyde United 1-0 Witton Albion
16:00 FT Marine FC 1-1 Stalybridge Celtic
16:00 FT Matlock Town 0-0 Scarborough Athletic
16:00 FT Mickleover Sports 0-1 Gainsborough Trinity
16:00 FT South Shields 1-0 Farsley Celtic
16:00 FT Warrington Town 1-1 Lancaster City
16:00 FT Whitby Town 6-1 North Ferriby (4-0)
16:00 FT Workington AFC 2-1 Bamber Bridge (1-1)
England - Premier League
18:30 FT Arsenal London 2-0 Chelsea London (2-0)
16:00 FT AFC Bournemouth 2-0 West Ham United (0-0)
16:00 FT Liverpool FC 4-3 Crystal Palace (0-1)
16:00 FT Manchester United 2-1 Brighton & Hove (2-0)
16:00 FT Newcastle United 3-0 Cardiff City (1-0)
16:00 FT Southampton FC 2-1 Everton FC (0-0)
16:00 FT Watford FC 0-0 Burnley FC (0-0)
13:30 FT Wolves 4-3 Leicester City (2-0)
England - Sky Bet Championship
18:30 FT Swansea City 1-0 Sheffield United (0-0)
16:00 FT Aston Villa 2-2 Hull City (1-2)
16:00 FT Blackburn Rovers 2-0 Ipswich Town (0-0)
16:00 FT Derby County 2-1 Reading FC (2-0)
16:00 FT Middlesbrough FC 1-1 Millwall FC (0-1)
16:00 FT Nottingham Forest 0-1 Bristol City (0-0)
16:00 FT Queens Park Rangers 1-4 Preston North End (0-1)
16:00 FT Rotherham United 2-4 Brentford FC (1-1)
16:00 FT Sheffield Wednesday 1-0 Wigan Athletic (0-0)
16:00 FT Stoke City 2-1 Leeds United (0-0)
England - Sky Bet League One
16:00 FT AFC Wimbledon 1-4 Barnsley FC (1-1)
16:00 FT Blackpool FC 0-0 Shrewsbury Town (0-0)
16:00 FT Bradford City 0-4 Southend United (0-2)
16:00 FT Bristol Rovers 0-1 Wycombe Wanderers (0-0)
16:00 FT Doncaster Rovers 2-2 Burton Albion (0-1)
16:00 FT Gillingham FC 0-3 Walsall FC (0-2)
16:00 FT Charlton Athletic 1-0 Accrington Stanley (0-0)
16:00 FT Luton Town 4-0 Peterborough United (2-0)
16:00 FT Oxford United 2-1 Portsmouth FC (2-0)
16:00 FT Plymouth Argyle 2-1 Coventry City (0-0)
16:00 FT Rochdale AFC 1-1 Fleetwood Town (0-1)
16:00 FT Scunthorpe United 1-1 Sunderland AFC (0-0)
England - Sky Bet League Two
16:00 FT Cambridge United 3-2 Northampton Town (1-1)
16:00 FT Carlisle United 2-0 Cheltenham Town (0-0)
16:00 FT Colchester United 2-3 Mansfield Town (2-0)
16:00 FT Crawley Town 0-1 Port Vale (0-1)
16:00 FT Forest Green Rovers 1-2 Bury FC (1-0)
16:00 FT Macclesfield Town 2-1 Oldham Athletic (1-1)
16:00 FT Milton Keynes Dons 0-1 Crewe Alexandra (0-1)
16:00 FT Morecambe FC 1-2 Stevenage FC (0-1)
16:00 FT Newport County 1-0 Exeter City (0-0)
16:00 FT Tranmere Rovers 1-2 Swindon Town (0-2)
16:00 FT Yeovil Town 2-0 Notts County (1-0)
14:00 FT Lincoln City 1-0 Grimsby Town (1-0)
England - Southern League
16:00 FT Farnborough FC 2-0 Beaconsfield Town
16:00 FT Frome Town 0-3 Metropolitan Police (0-1)
16:00 FT Harrow Borough 1-3 Swindon Supermarine (0-2)
16:00 FT Hartley Wintney 3-4 Salisbury City (2-2)
16:00 FT Hendon FC 2-2 Tiverton Town (2-0)
16:00 FT Chesham United 0-0 Dorchester Town
16:00 FT Merthyr Tydfil 1-0 Basingstoke Town
16:00 postp Poole Town - Walton Casuals
16:00 FT Staines Town 2-4 Wimborne Town (1-0)
16:00 FT Taunton Town 3-2 Gosport Borough (2-1)
16:00 FT Weymouth FC 2-2 Kings Langley (0-1)
England - The Skrill North
16:00 FT Alfreton Town 0-1 Brackley Town (0-0)
16:00 FT Altrincham FC 1-0 Southport FC (0-0)
16:00 FT Ashton United 1-0 United of Manchester (0-0)
16:00 FT Boston United 1-1 Leamington FC (1-1)
16:00 FT Bradford Park Avenue 1-1 Blyth Spartans (0-1)
16:00 FT Darlington 1-2 Spennymoor Town (1-0)
16:00 FT Hereford United 2-2 Nuneaton Town (1-2)
16:00 FT Chester FC 0-1 Curzon Ashton (0-0)
16:00 FT Chorley FC 3-0 Guiseley AFC (1-0)
16:00 FT Stockport County 3-1 York City (2-0)
16:00 FT Telford United 0-1 Kidderminster Harriers (0-1)
England - The Skrill Premier
16:00 FT AFC Fylde 2-0 Wrexham FC (1-0)
16:00 FT Aldershot Town 0-2 Chesterfield FC (0-1)
16:00 FT Barrow AFC 0-0 Halifax Town (0-0)
16:00 FT Boreham Wood 1-3 Havant & Waterlooville (0-2)
16:00 FT Braintree Town 4-0 Barnet FC (2-0)
16:00 FT Dover Athletic 1-1 Bromley FC (1-1)
16:00 FT Eastleigh FC 3-2 Sutton United (1-1)
16:00 FT Ebbsfleet United 2-0 Leyton Orient (1-0)
16:00 FT Maidstone United 0-3 Dagenham & Redbridge (0-1)
16:00 FT Salford City 1-1 Gateshead FC (1-1)
16:00 FT Maidenhead Utd 1-2 Solihull (1-1)
13:30 FT Harrogate Town 3-1 Hartlepool United (1-0)
England - The Skrill South
16:00 FT Bath City 3-2 Torquay United (1-1)
16:00 FT Concord Rangers 2-2 Billericay Town (1-1)
16:00 FT East Thurrock 0-0 Dulwich Hamlet (0-0)
16:00 FT Hemel Hempstead 1-1 Hampton & Richmond (1-0)
16:00 FT Chelmsford City 2-1 Dartford FC (0-1)
16:00 FT Oxford City 0-1 Gloucester City (0-1)
16:00 FT Slough Town 2-2 Chippenham Town (2-0)
16:00 FT St. Albans City 1-1 Woking FC (1-1)
16:00 FT Truro City 3-3 Weston Super Mare (2-2)
16:00 FT Wealdstone FC 1-0 Hungerford Town (1-0)
16:00 FT Welling United 1-0 Eastbourne Borough (0-0)
France - Championnat National 2 (Group A)
19:00 FT OGC Nice II 1-2 Hyeres FC (0-1)
18:00 FT FC Martigues 1-0 Jura Sud Foot (1-0)
18:00 FT LAS Toulon 0-0 Marseille Endoume
18:00 FT Olympique Marseille II 0-4 Annecy (0-1)
18:00 FT RC Grasse 0-0 AS Monaco II
16:00 FT Olympique Lyonnais II 1-2 Monts d'Or Azergues (0-0)
15:00 FT GS Consolat 3-1 Frejus St. Raphael (0-1)
14:30 FT AS St. Priest 0-1 CA Pontarlier
France - Championnat National 2 (Group B)
18:30 FT FC Bergerac 1-0 Stade Bordelais
18:00 FT Blois 2-0 Mont de Marsan (1-0)
18:00 FT Girondins Bordeaux II 1-0 Trelissac FC
18:00 FT Les Herbiers VF 2-1 US Colomiers (0-1)
18:00 FT Saint Etienne II 1-2 Nimes II (1-1)
18:00 FT Saint-Hilaire 2-0 Andrezieux (0-0)
17:00 FT Le Puy Foot 43 Auvergne 0-0 AS Yzeure
France - Championnat National 2 (Group C)
19:00 FT Boulogne Billancourt 0-0 AS Vitre (0-0)
18:30 FT Vannes Olympique 4-0 Paris St. Germain II (1-0)
18:00 FT AS Poissy 2-0 Le Havre II (1-0)
18:00 FT FC Nantes II 0-0 FC Bastia Borgo (0-0)
18:00 FT Chartres FC 3-1 US Granvillaise (2-0)
18:00 FT Stade Briochin 2-1 US St. Malo (1-1)
15:00 FT Furiani Agliani 0-0 FC Lorient II
14:30 FT Oissel 2-0 Mantois la Ville (1-0)
France - Championnat National 2 (Group D)
18:00 postp Fleury Merogis - Creteil Lusitanos
18:00 FT Iris Croix 2-0 Arras (1-0)
18:00 FT Lusitanos St. Maur 0-0 St. Genevieve (0-0)
18:00 FT Racing Lens II 3-0 Sedan Ardennes (1-0)
17:00 FT Feignies 1-0 ASM Belfort (1-0)
17:00 postp Stade Reims II - Bobigny AC (2-0)
16:00 FT Haguenau 3-0 SAS Epinal
15:00 FT Lille OSC II 3-2 Schiltigheim
France - Ligue 1
20:00 FT AS Monaco 1-5 Racing Strasbourg (1-2)
20:00 FT Nimes Olympique 0-1 Toulouse FC (0-1)
20:00 FT Stade Reims 1-1 OGC Nice (1-0)
17:00 FT Paris St. Germain 9-0 En Avant Guingamp (3-0)
France - Ligue 2
15:00 FT Chamois Niort 1-1 Grenoble Foot (0-0)
14:45 FT Racing Lens 2-1 AS Nancy (0-1)
Germany - Bundesliga
18:30 FT RB Leipzig 0-1 Borussia Dortmund (0-1)
15:30 FT Bayer Leverkusen 0-1 Borussia M'gladbach (0-1)
15:30 FT Eintracht Frankfurt 3-1 SC Freiburg (3-0)
15:30 FT FC Augsburg 1-2 Fortuna Dusseldorf (0-1)
15:30 FT Hannover 96 0-1 Werder Bremen (0-1)
15:30 FT VfB Stuttgart 2-3 Mainz 05 (0-2)
Greece - Superleague
18:30 FT PAOK Thessaloniki 3-0 Panionios GSS (2-0)
18:00 FT Apollon Smyrni 0-0 Levadiakos FC (0-0)
16:15 FT PAS Giannina 1-2 Olympiacos Piraeus (1-2)
Guatemala - Liga Nacional
19:00 FT Siquinala FC 3-1 Deportivo Iztapa (0-1)
02:00 80' Coban Imperial 2-0 Municipal (0-0)
01:00 FT CSD Comunicaciones 2-0 Xelaju MC (0-0)
Honduras - Liga Nacional
02:00 81' Real Espana 1-0 CD Vida (0-0)
01:00 FT Lobos UPNFM 4-2 Juticalpa FC (2-1)
Hong Kong - BOCG Life Premier League
10:30 FT Hong Kong Pegasus 1-1 Dreams FC (1-0)
07:30 FT Hong Kong RF 1-1 Eastern Salon
07:30 FT Wofoo Tai Po 2-2 Yuen Long (2-0)
India - I
15:00 FT Churchill Brothers 2-1 Neroca (0-1)
12:30 FT Shillong Lajong 0-1 Real Kashmir (0-0)
09:30 FT Minerva Academy 1-1 Gokulam FC (0-0)
Israel - Ligat Winner
20:00 FT Maccabi Petah Tikva 1-3 Hapoel Be'er Sheva (0-2)
17:15 FT Maccabi Haifa 0-0 Hapoel Ra'anana (0-0)
17:00 FT Bnei Sakhnin 0-4 Hapoel Haifa (0-2)
15:00 FT Bnei Yehuda 0-0 Maccabi Netanya (0-0)
Italy - Serie A
20:30 FT Inter Milano 0-0 US Sassuolo (0-0)
18:00 FT Udinese Calcio 1-2 Parma FC (0-1)
15:00 FT AS Roma 3-2 Torino FC (2-0)
Italy - Serie B
18:00 FT AC Perugia 0-2 Brescia Calcio (0-1)
15:00 FT Carpi 1909 0-2 Foggia (0-1)
15:00 FT FC Crotone 0-0 AS Cittadella (0-0)
15:00 FT US Lecce 1-1 Benevento Calcio (0-0)
Italy - Serie C (Group A)
20:45 FT AC Pisa 2-2 Robur Siena (1-1)
14:30 FT AC Gozzano 4-0 AC Cuneo (3-0)
Italy - Serie C (Group B)
18:30 FT Vicenza Calcio 1-1 Renate AC (1-0)
18:30 FT SS Sambenedettese 2-1 Teramo Calcio (0-0)
16:30 FT AS Gubbio 1-0 Vis Pesaro (0-0)
16:30 FT Fermana 1-0 FeralpiSalo (1-0)
16:30 FT Triestina 2-0 Rimini (1-0)
16:30 FT Imolese Calcio 5-0 Giana Erminio (4-0)
16:30 FT Monza Brianza 1-0 Virtus Verona (0-0)
16:30 FT Pordenone SSD 1-0 UC AlbinoLeffe (0-0)
14:30 FT Sudtirol Alto Adige 1-1 Ravenna Calcio (0-0)
14:30 FT Ternana Calcio 0-1 AJ Fano (0-0)
Malta - BOV Premier League
16:00 FT Tarxien Rainbows 2-1 St. Andrews Luxol (1-0)
14:00 FT Mosta FC 0-3 Senglea Athletic (0-1)
Mexico - Ascenso MX
04:00 FT Tampico Madero 1-3 Celaya FC (1-1)
03:30 FT CF Merida 1-1 Atletico San Luis
02:00 84' Alebrijes Oaxaca 0-1 Cimarrones Sonora (0-1)
02:00 83' Cafetaleros Tapachula 3-1 Correcaminos UAT (1-1)
02:00 FT CF Atlante 3-2 Deportivo Zacatepec (2-2)
Mexico - Liga Bancomer MX
04:00 FT Monarcas Morelia 2-0 Tiburones Rojos Veracruz
04:00 FT Puebla FC 1-1 Santos Laguna (1-1)
02:00 80' America Mexico 3-0 Pachuca CF (1-0)
00:00 FT Queretaro FC 1-2 CF Monterrey (1-0)
Netherlands - Eredivisie
20:45 FT FC Groningen 3-0 Heracles (1-0)
19:45 FT ADO Den Haag 2-4 VVV Venlo (1-1)
19:45 FT PEC Zwolle 3-1 Feyenoord Rotterdam (1-1)
18:30 FT AZ Alkmaar 3-0 FC Utrecht (2-0)
New Zealand - ASB Premiership
04:30 Hawke's Bay United - Auckland City
04:00 FT Eastern Suburbs 5-1 Canterbury (0-1)
02:00 82' Tasman United 0-1 Team Wellington (0-1)
02:00 FT Southern United 3-1 Wanderers SC (3-1)
02:00 84' Waitakere United 0-2 Wellington Phoenix R (0-0)
Northern Ireland - Belfast Telegraph Championship
15:00 FT Knockbreda Belfast 0-1 Limavady United
15:00 FT Ballinamallard United 1-0 Ballyclare Comrades (1-0)
15:00 FT Dundela Belfast 0-0 Carrick Rangers (0-0)
15:00 FT Larne FC 4-1 Loughgall FC (2-1)
15:00 FT Portadown FC 3-2 H & W Welders (0-2)
15:00 FT PSNI FC 0-1 Dergview Castlederg
Northern Ireland - Danske Bank Premiership
16:00 FT Crusaders FC 0-1 Linfield FC (0-1)
16:00 FT Dungannon Swifts 3-1 Cliftonville FAC (1-0)
16:00 FT Glenavon Lurgan 0-2 Ballymena United (0-2)
16:00 FT Glentoran Belfast 2-1 Newry City (0-1)
16:00 FT Warrenpoint Town 4-0 Institute FC (3-0)
Portugal - Liga ZON Sagres
21:30 FT Santa Clara 0-1 Maritimo Madeira (0-1)
19:00 FT Sporting Portugal 2-1 Moreirense FC (2-1)
16:30 FT CF Os Belenenses 2-2 Deportivo Tondela (1-2)
Portugal - Liga2 Cabovisao
18:00 FT FC Porto II 2-0 Estoril Praia (0-0)
16:00 FT Cova da Piedade 1-0 Vitoria Guimaraes II (0-0)
16:00 FT Sporting Braga II 3-1 Pacos Ferreira (3-1)
12:00 FT Famalicao 0-0 Sporting Farense (0-0)
Qatar - QNB Cup
16:45 FT Al Duhail Doha 5-1 Khor SC (1-1)
14:15 FT Qatar SC 2-0 Al Sadd Doha (1-0)
Saudi Arabia - First Division
13:45 FT Al Hjazz SC 0-1 Al Bukayriyah
13:45 postp Al-Akhdoud - Al-Sadd FC
13:45 FT Al Drae 3-0 Wajj (1-0)
13:30 postp Al-Muzahmiyya - Al-Taqaddum
13:30 FT Al-Sharq 0-0 Al-Hait
Scotland - Highland Football League
16:00 postp Deveronvale FC - Rothes FC
16:00 postp Formartine United - Strathspey Thistle
16:00 postp Forres Mechanics - Clachnacuddin Inverness
16:00 postp Fort William - Cove Rangers
16:00 postp Huntly FC - Lossiemouth FC
16:00 FT Inverurie Loco Works 4-1 Keith FC (3-1)
16:00 postp Nairn County - Buckie Thistle
16:00 FT Turriff United 0-5 Brora Rangers (0-1)
16:00 FT Wick Academy 2-1 Fraserburgh FC (1-0)
Scotland - League Two
16:00 FT Peterhead FC 2-0 Berwick Rangers (0-0)
16:00 FT Stirling Albion 1-1 Queen's Park Glasgow (1-1)
16:00 FT Edinburgh City 1-2 Annan Athletic (1-0)
Scotland - William Hill Cup
18:15 FT Celtic Glasgow 3-0 Airdrieonians FC (1-0)
16:00 FT East Fife 2-1 Greenock Morton (1-1)
16:00 FT Inverness CT 4-0 East Kilbride (3-0)
16:00 FT Aberdeen FC 1-1 Stenhousemuir FC (1-0)
16:00 FT Dundee FC 1-1 Queen of the South (1-1)
16:00 FT Hibernian Edinburgh 4-0 Elgin City (3-0)
16:00 FT Kilmarnock FC 2-0 Forfar Athletic (1-0)
16:00 FT Montrose FC 0-4 Dundee United (0-2)
16:00 FT Motherwell FC 1-2 Ross County (0-0)
16:00 FT Partick Thistle 4-1 Stranraer FC (1-0)
16:00 FT Raith Rovers 3-0 Dunfermline Athletic (0-0)
16:00 FT St. Johnstone Perth 2-0 Hamilton Academical (2-0)
16:00 FT St. Mirren Paisley 3-2 Alloa Athletic (0-2)
13:15 FT Auchinleck Talbot 1-0 Ayr United FC (0-0)
Senegal - Premier League
18:30 FT Stade Mbour 1-0 Sonacos de Diourbel
18:00 FT ASEC Ndiambour 2-3 Mbour Petite Cote
17:00 Union Sportive Goree - Linguere
South Africa - ABSA Premiership
19:15 FT Black Leopards 1-1 Golden Arrows (0-0)
14:30 FT Chippa United 2-0 Maritzburg United (0-0)
South Africa - National First Division
14:30 FT Mbombela United 3-0 University Pretoria (1-0)
14:30 FT TS Sporting FC 2-0 Jomo Cosmos (2-0)
14:30 FT Witbank Spurs 4-1 Real Kings (4-1)
Spain - La Liga
20:45 FT Celta Vigo 1-2 Valencia CF (1-0)
18:30 FT SD Huesca 0-3 Atletico Madrid (0-1)
16:15 FT Real Madrid 2-0 Sevilla FC (0-0)
Spain - Segunda Division
20:30 postp Reus Deportiu - UD Las Palmas
20:30 FT Malaga CF 2-1 Deportivo Lugo (0-1)
18:00 FT Deportivo Numancia 3-2 Cordoba CF (3-0)
18:00 FT Rayo Majadahonda 2-2 Real Zaragoza (1-0)
16:00 FT UD Almeria 0-0 Cadiz CF (0-0)
Spain - Segunda Division B (Group 2)
19:00 FT CD Izarra 1-0 Arenas Getxo (1-0)
19:00 FT Athletic Bilbao II 1-0 Gimnastica Torrelavega (1-0)
16:45 FT Cultural Durango 1-3 Real Sociedad II (0-1)
16:15 FT Sporting Gijon II 2-2 Gernika Club (0-1)
16:00 FT Real Union 1-1 SD Amorebieta (0-1)
Spain - Segunda Division B (Group 3)
19:00 FT Hercules 2-1 Villarreal CF II (2-1)
17:00 FT Valencia CF II 1-1 CD Teruel (0-1)
Spain - Tercera Division
18:45 FT Siero Club 1-3 CD Colunga (1-1)
18:30 FT Yague CF 1-2 CD Alberite (1-1)
18:30 FT Los Molinos CF 2-0 Atarfe Industrial (1-0)
17:30 FT CF Panaderia Pulido 4-1 UD Las Zocas (1-1)
17:30 FT CD Roda 1-1 Crevillente (0-0)
13:30 FT Union Viera 0-2 Union Sur Yaiza (0-0)
Turkey - PTT 1. Lig
14:00 FT Afjet Afyonspor 1-1 Istanbulspor (0-1)
14:00 FT Osmanlispor FC 3-1 Boluspor (2-1)
11:30 FT Gaziantep BB 0-1 Denizlispor (0-1)
Turkey - Super Lig
17:00 FT Galatasaray SK 6-0 MKE Ankaragucu (3-0)
14:00 FT Antalyaspor 0-0 Kayserispor (0-0)
11:30 FT BB Erzurumspor 1-2 Torku Konyaspor (0-1)
11:30 FT Yeni Malatyaspor 3-2 Goztepe SK (2-2)
Turkey - TFF Second League (Red Group)
11:30 FT Polatli Bugsasspor 0-0 Tarsus Idman Yurdu (0-0)
11:30 FT Menemen Belediyespor 0-0 Fatih Karagumruk (0-0)
11:30 FT Fethiyespor 1-2 Sanliurfa SK (1-2)
Turkey - TFF Second League (White Group)
11:30 FT Ankarademirspor 6-0 Gaziantepspor (4-0)
11:00 FT Eyupspor 0-0 Bodrumspor (0-0)
Wales - Huws Gray Cymru Alliance
15:30 postp Guilsfield FC - Ruthin Town
15:30 FT Llanrhaeadr FC 3-1 Holywell Town (1-1)
15:30 FT Buckley Town 3-2 Prestatyn Town (1-2)
15:30 FT Flint Town 2-1 Penrhyncoch FC (1-0)
15:30 FT Rhyl FC 2-1 Porthmadog FC (1-0)
15:00 FT Gresford Athletic 0-0 Airbus UK Broughton
Wales - Nathaniel Cars Welsh Football League Division One
15:00 FT Llantwit Major 0-1 Cwmamman United
15:00 FT Undy Athletic 2-5 Afan Lido
15:00 FT Pontypridd Town 0-2 Cwmbran Celtic (0-1)
15:00 postp Goytre AFC - Haverfordwest County
15:00 FT Port Talbot 2-1 Briton Ferry (2-1)
15:00 FT Ton Pentre FC 0-2 Goytre United
Wales - The Word Cup
20:30 FT Cardiff Metropolitan University 2-0 Cambrian & Clydach (1-0)
World - Club Friendly
23:00 FT Ypiranga RS 0-2 Sao Paulo RS (0-0)
23:00 FT Colo Colo 0-2 Estudiantes La Plata (0-0)
23:00 FT Newell's Old Boys 1-0 Velez Sarsfield (1-0)
19:30 FT IFK Mariehamn 2-0 EIF Ekenas (2-0)
18:30 Oxford United Youth - FC Trellerborgs Youth
18:00 FT Finn Harps 2-1 Limerick FC (0-1)
18:00 FT MTK Budapest 1-3 Sabah Baku (1-2)
17:00 FT Bray Wanderers 3-2 Shamrock Rovers (1-2)
17:00 postp Concordia Chiajna - FC Winterthur
16:00 FT Wexford Youths 0-6 Waterford United (2-0)
16:00 FT Stabaek Baerum 0-2 IFK Goteborg (0-0)
16:00 FT ToVe Pori 1-8 MuSa (0-5)
16:00 FT VfL Bochum 0-3 Dynamo Kyiv (0-1)
15:30 FT Wehen Wiesbaden 2-0 FC Rapperswil-Jona (0-0)
15:30 FT Arminia Bielefeld 0-2 FC St. Gallen (0-0)
15:30 Roa IL W - Ovrevoll Hosle W
15:00 FT Ferencvarosi TC 2-2 FC Sion (2-0)
15:00 FT Arbroath FC 4-3 Celtic XI (3-1)
15:00 FT F91 Dudelange 2-0 Eintracht Trier (1-0)
15:00 FC MAS Taborsko - TJ Stechovice
15:00 FT FK Pohronie 3-2 Podhale Nowy Targ (2-2)
15:00 FT Holstein Kiel II 1-3 Niendorfer TSV (0-2)
15:00 FT Kriens 2-1 Bellinzona (1-1)
15:00 FT MTK Budapest 3-1 Zhetysu Taldykorgan (2-0)
15:00 FT NS Mura 3-1 Medjimurje Cakovec (3-0)
15:00 FT Qarabag Agdam 3-1 Bohemians 1905 (1-1)
15:00 FT SC Bruhl 1-5 FC Thun (0-1)
15:00 FT St. Patrick's Athletic 4-1 Cobh Ramblers (3-0)
15:00 FT SV Meppen 3-2 FC Botosani (1-1)
15:00 FT SV Wallern 2-1 Union Gurten (1-0)
15:00 FT Ujpest FC 6-2 Shakhtyor Soligorsk (2-0)
15:00 FT Vorskla Poltava 0-3 CS Universitatea Craiova (0-2)
14:30 FT ND Gorica 3-1 Aluminij Kidricevo (1-0)
14:15 FT 1. FC Saarbrucken 0-0 SV Sandhausen (0-0)
14:15 FT Kickers Offenbach 0-2 Sportfreunde Siegen (0-1)
14:15 FT Jaro Jakobstad 1-2 SJK Seinajoki (1-2)
14:00 FT Alemannia Aachen 2-2 Wormatia Worms (1-1)
14:00 FT ASC Dortmund 4-1 Wuppertaler SV Borussia (2-1)
14:00 FT Austria Lustenau 3-3 FV Ravensburg (1-2)
14:00 FT Energie Cottbus 1-0 1. FC Magdeburg (0-0)
14:00 FT FC Midtjylland 4-1 FC Fredericia (2-1)
14:00 FT FC Zurich 1-1 Sabail (1-0)
14:00 FT FCM Traiskirchen 2-0 ASV Drassburg (0-0)
14:00 FT Gleisdorf 1919 2-7 TSV Hartberg (1-3)
14:00 FT Greuther Furth II 3-0 Wurzburger Kickers II (1-0)
14:00 FT Hallescher FC 4-2 Chemnitzer FC (1-1)
14:00 Hurth - TV Herkenrath
14:00 FT IF Brommapojkarna 2-1 Sollentuna United FF (0-1)
14:00 FT Karlsruher SC 2-0 Jeunesse Esch (2-0)
14:00 FT KPV Kokkola 5-0 PK 37 Iisalmi (2-0)
14:00 FT NK Maribor 2-0 Rudar Velenje (1-0)
14:00 FT NK Osijek 6-0 ND Gorica (2-0)
14:00 FT FC Ufa 1-1 Levski Sofia (0-1)
14:00 FT Preussen Munster 1-1 Fortuna Koln (1-0)
14:00 FT Rapid Wien 1-0 FAC Team fur Wien (1-0)
14:00 FT SC Verl 4-0 BSV Rehden (2-0)
14:00 postp SC Wiedenbruck - Westfalia Herne
14:00 FT SG Wattenscheid 09 0-3 Steinbach (0-1)
14:00 FT SKU Amstetten 3-2 Ceske Budejovice (0-1)
14:00 FT Slavia Praha 8-0 Usti n. Labem (1-0)
14:00 FT SSV Ulm 1-2 Wacker Innsbruck (1-1)
14:00 FT Stabaek Baerum W 2-0 Fart W (1-0)
14:00 FT Stuttgarter Kickers 3-2 TSG Balingen (2-1)
14:00 postp Varteks Varazdin - Olimpija Ljubljana
14:00 FT Vasalunds IF 0-1 AIK Solna (0-0)
14:00 FT VfB Auerbach 3-1 Inter Leipzig (1-1)
13:30 FT ETSV Weiche 7-0 Heider SV (2-0)
13:30 FT Jahn Regensburg 0-1 Wurzburger Kickers
13:30 FT Mlada Boleslav 1-2 Slovan Bratislava (0-2)
13:30 OFK Grbalj - Sutjeska Niksic
13:30 FT Paksi SE 0-0 Arsenal Tula (0-0)
13:30 FT SC Freiburg II 4-1 Reutlingen
13:30 FT SV Babelsberg 03 12-0 SC Staaken (6-0)
13:30 FT GKS Katowice 3-3 Sandecja Nowy Sacz (2-1)
13:30 FT Inter Turku 1-0 SalPa Salo (0-0)
13:30 FT TuS Haltern 1-0 Kaan Marienborn (0-0)
13:30 FT Spartak Subotica 2-0 Bekescsaba Elore (1-0)
13:00 FT Army United 3-1 BTU United (0-0)
13:00 FT Austria Wien 3-2 Josko Ried (1-1)
13:00 FT Baltija Panevezys 0-0 Wigry Suwalki (0-0)
13:00 FT Bayern Munchen II 3-0 VfR Garching (3-0)
13:00 FT Berliner Dynamo 1-0 TSG Neustrelitz (1-0)
13:00 FT BK Hacken 2-1 Norrby IF (1-0)
13:00 FT Bonner SC 2-1 Rot Weiss Ahlen (0-1)
13:00 FT Buducnost Podgorica 1-1 Arsenal Tivat (0-0)
13:00 FT Carl Zeiss Jena U19 1-3 Jahn Regensburg U19 (1-0)
13:00 FT Debreceni VSC 1-2 Budaorsi SC (0-1)
13:00 FT Dunajska Streda 1-0 Soroksar Budapest (0-0)
13:00 FT Fastav Zlin 5-0 FC Nitra (2-0)
13:00 FT FC Nordsjaelland 2-4 AGF Aarhus (0-4)
13:00 postp FC Schalke 04 II - SV Straelen
13:00 FT FK Backa Palanka 0-1 Vojvodina Novi Sad (0-0)
13:00 FT Frej Taby 1-3 Hammarby IF (0-2)
13:00 FT Fremad Amager 0-1 Frem (0-1)
13:00 FT Grasshopper Zurich 1-0 Hajduk Split (0-0)
13:00 FT Gyirmot SE 2-0 Spartak Trnava (2-0)
13:00 FT Hutnik Nowa Huta 3-6 Skra Czestochowa (2-2)
13:00 FT Ludwigsfelder FC 0-2 FSV Optik Rathenow (0-2)
13:00 FT MFK Karvina 0-0 Puszcza Niepolomice (0-0)
13:00 Niendorfer U19 - Hallescher FC U19
13:00 FT Randers FC 1-1 SonderjyskE Haderslev (1-0)
13:00 FT Sigma Olomouc 1-1 MFK Ruzomberok (0-0)
13:00 FT Silkeborg IF 3-1 Raufoss (1-0)
13:00 Slask Wroclaw - Odra Opole
13:00 FT Stal Mielec 0-5 Stal Rzeszow (0-3)
13:00 FT SV Rodinghausen 2-3 Germania Egestorf (2-0)
13:00 FT Tennis Borussia Berlin 1-5 Berliner AK 07 (0-3)
13:00 FT Triglav Kranj 3-2 NK Domzale (2-0)
13:00 FT TSC Backa Topola 4-2 Proleter Novi Sad (3-1)
13:00 FT Vasas SC 1-1 SKF Sered (0-0)
12:30 FT Zlate Moravce 4-1 Banska Bystrica (1-0)
12:15 FT AC Oulu 1-2 RoPS Rovaniemi (0-1)
12:00 FT 1. FC Koln II 4-0 TuS Koblenz (1-0)
12:00 FT Blekitni Stargard 1-0 Kotwica Kolobrzeg (1-0)
12:00 FT FC Artsakh 3-3 Shirak Gyumri
12:00 FT FC Hradec Kralove 6-1 Loko Vltavin (3-0)
12:00 FT FC Lahti 2-0 KTP Kotka
12:00 FT Fotbal Trinec 1-1 FC Hlucin (0-0)
12:00 Hannover 96 II - SC Paderborn 07
12:00 FT LKS Lodz 1-0 Elana Torun (1-0)
12:00 FT MKS Kluczbork 5-2 Stal Brzeg (4-1)
12:00 FT Naestved BK 2-1 HB Koge
12:00 postp Stomil Olsztyn - Huragan Morag
12:00 FT Thisted 1-1 Vendsyssel FF (0-0)
12:00 FT Victoria Hamburg 1-1 FC St. Pauli II (1-0)
12:00 FT Wisla Krakow 2-3 Garbarnia Krakow (1-1)
12:00 FT Wolfsberger AC 5-3 Kapfenberger SV (4-3)
12:00 FT Zeleziarne Podbrezova 1-1 FK Poprad (1-0)
11:45 FT OFK Titograd 1-1 Rudes (0-1)
11:30 FT Rakow Czestochowa 2-0 Warta Poznan (2-0)
11:00 FT 1. FC Slovacko 4-1 Slavia Kromeriz (1-1)
11:00 FT Ang Thong 1-1 Air Force Central (1-0)
11:00 FT AS Trencin 1-0 SFC Opava (1-0)
11:00 FT Baltyk Gdynia 2-3 Bytovia Bytow (2-1)
11:00 FT Banik Ostrava II 0-0 MFK Vitkovice (0-0)
11:00 FT Banik Sokolov 1-4 1. FK Pribram (1-1)
11:00 FT Debreceni VSC 1-0 Balmazujvaros (1-0)
11:00 FT Dukla Praha 4-1 MFK Chrudim (2-0)
11:00 FT FK Senica 3-2 FC Petrzalka (0-1)
11:00 FT FK Teplice 5-1 FK Varnsdorf (2-0)
11:00 FT Chrobry Glogow 2-0 Stilon Gorzow Wielkopolski (1-0)
11:00 FT Lampang FC 3-3 Consadole Sapporo
11:00 FT NK Celje 2-0 Sampion Celje (0-0)
11:00 FT Slavia Mozyr 0-0 Lokomotiv Gomel (0-0)
11:00 FT Slavoj Vysehrad 0-2 Slavia Praha U21 (0-1)
11:00 FT TS Podbeskidzie 3-0 Energetyk Rybnik (2-0)
11:00 FT Vanlose 0-2 Avarta (0-1)
10:30 FT Elite 3000 Helsingor 2-2 AB Gladsaxe (1-0)
10:30 FT Ruch Chorzow 4-1 Ruch Radzionkow (1-1)
10:30 FT Vysocina Jihlava 6-3 MSK Vyskov (2-1)
10:30 FT XM Fico Tay Ninh 2-1 Binh Phuoc FC (1-0)
10:15 FT FC Ingolstadt 04 II 3-0 FC Augsburg II (2-0)
10:00 FT Fotbal Trinec 5-0 Otrokovice (4-0)
10:00 FT Geylang United 12-2 Admiralty FC (4-0)
10:00 FT Gornik Leczna 4-1 Motor Lublin (2-0)
10:00 FT Chonburi FC 1-0 PTT Rayong (0-0)
10:00 FT Rochedale Rovers 1-1 Western Pride (0-0)
10:00 FT USV Scheiblingkirchen-Warth 1-4 Wiener Neustadt (0-1)
10:00 FT Wolfsberger AC II 0-2 Austria Klagenfurt (0-0)
10:00 FT Zemplin Michalovce 2-0 Vranov n. Toplou (1-0)
09:30 FT QNK Quang Nam 2-0 Ho Chi Minh (0-0)
09:00 FT Nizhny Novgorod 1-1 Rotor Volgograd (1-1)
09:00 FT Peninsula Power 8-0 Sunshine Coast Wanderers FC (2-0)
08:00 FT Eastern Suburbs 1-5 Gold Coast United (1-3)
07:30 FT FK Buxoro 0-0 Sogdiana Jizzakh
06:30 FT Broadmeadow Magic 3-1 Cooks Hill United (3-0)
06:00 FT Shonan Bellmare 0-1 Fukushima United (0-1)
03:30 FT West Torrens Birkalla 1-3 Croydon Kings (0-1)
01:00 FT Millonarios Bogota 2-1 America Cali (1-0)
00:30 FT Zamora Barinas 1-2 Hermanos Colmenares (0-2)
00:00 FT Deportes La Serena 0-3 Universidad Chile (0-3)
World - International Friendly
20:45 FT France W 3-1 United States W (1-0)
15:00 FT Norway W U23 1-1 Belgium W U23 (0-0)
14:00 FT South Africa W 1-2 Netherlands W (1-2)
13:00 FT Turkey U16 2-0 Spain U16
12:00 FT Turkey W 0-0 Slovakia W
11:00 FT Italy W U19 2-0 Ireland W U19 (2-0)
10:00 FT England U16 1-1 Russia U16